Koszyk 0 x

Poszukujesz oferty na pellet drzewny w województwie łódzkim? Sklep BIO-EKO to świetny wybór! Znajdziesz tutaj paliwa opałowe produkowane przez uznanych producentów (np. firmę Olczyk i Barlinek), takie jak wysokiej jakości pellet klasy A1, idealny do użytku w gospodarstwach domowych. Wybierz oferowany przez nas pellet drzewny!

Pellet drzewny – województwo łódzkie

Ogrzewasz dom pelletem? Z pewnością zależy Ci na tym, by stosowane paliwo opałowe było wydajne i ekonomiczne. Postaw na sprawdzone rozwiązania i skorzystaj z oferty BIO-EKO. Zobacz nasz katalog i wybierz pellet spełniający Twoje oczekiwania – niezależnie od tego, czy stawiasz na pellet premium, czy na wariant ekonomiczny – tani pellet drzewny w województwie łódzkim jest w zasięgu ręki.

Pellet łódzkie

Dobry pellet drzewny – rodzaje pelletu drzewnego

Pellet to ogólna nazwa dla produktu opałowego, który powstaje z palnych materiałów pochodzenia naturalnego. Proces jego produkcji polega na tym, że surowiec oczyszczany jest z zanieczyszczeń, rozdrabniany, suszony i następnie prasowany. Ostatnim etapem produkcji jest formowanie granulatu, który – najczęściej zapakowany w worki – trafia m.in. do gospodarstw domowych.

Pellet to przede wszystkim ekonomiczne i jednocześnie ekologiczne paliwo opałowe o wysokiej wydajności. Ma dużo zalet, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem – używa się go do ogrzewania domów również w województwie łódzkim. Sprzedawany jest w workach o trzech masach: 15 kg, 20 kg i 25 kg oraz różnych wielkościach granulatu (np. 6 mm lub 8 mm), a na rynku dostępne jest kilka jego rodzajów.

By mieć pewność, że pellet jest dobrej jakości, warto zamówić go ze sprawdzonego źródła. Pellety drzewne dostępne w naszym katalogu są najwyższej jakości – posiadają certyfikaty i pochodzą od uznanych producentów. 

Pellet iglasty

Pellety iglaste, np. pellet sosnowy, powstają z odpadów drzew iglastych, które poddawane są mieleniu i prasowaniu. Charakteryzują się one nieco lepszymi parametrami energetycznymi niż pellety liściaste – lepiej się rozpalają i są jaśniejsze, co nie pozwala na pomylenie ich z pelletem gorszej jakości.

Pellet liściasty

Drzewami wykorzystywanymi do produkcji pelletu liściastego, są m.in. buk, dąb, brzoza i olcha. Takie paliwo opałowe ma nieznacznie niższą gęstość niż pellet iglasty, jednak nadal pozwala na wydajne i skuteczne ogrzewanie budynku. Wyprodukowanie pelletu z jednego rodzaju drewna, np. dębowego, jest trudniejsze niż uzyskanie mieszanki, dlatego na rynku najczęściej spotykane są pellety mieszane.

Pellet przemysłowy

Do ogrzewania dużych obiektów wykorzystuje się pellet przemysłowy, czyli granulat powstający w wyniku prasowania trocin i zrębków z drew liściastych i iglastych. W procesie produkcji nie są używane żadne szkodliwe substancje chemiczne, co sprawia, że taki rodzaj paliwa opałowego jest ekologiczny. Pellet przemysłowy dzięki temu, że w niewielkiej jednostce paliwa koncentruje dużą ilość energii, jest niezwykle efektywnym źródłem ogrzewania. To generuje oszczędności nie tylko pod względem opałowym, ale także w kosztach magazynowania, a niska emisja CO2 przyczynia się do minimalizowania negatywnych środowiskowych skutków produkcji energii.

Marki i producenci pelletu drzewnego – województwo łódzkie

Zależy Ci na tym, by zamówiony pellet był dobrej jakości? Składy opałowe w województwie łódzkim dystrybuują paliwa opałowe renomowanych marek – w tym wysokokaloryczne pellety o świetnych parametrach. Do naszego katalogu wybraliśmy producentów, którzy oferują pellet o wysokiej klasie, w atrakcyjnej cenie i mający walory grzewcze. Na łódzkim rynku znane są pellety popularnych firm takich jak Olczyk czy Barlinek, ale każdy wybrany przez nas producent pelletu jest wart sprawdzenia.

W naszym katalogu znajdziesz marki takie jak:

    Zachęcamy do bliższego zapoznania się z oferowanymi przez nasz sklep online pelletami drzewnymi.

    Cena pelletu – województwo łódzkie

    Interesuje Cię tani pellet drzewny? Zakup paliwa opałowego jeszcze nigdy nie był taki prosty. Wystarczy, że złożysz zamówienie w naszym sklepie internetowym, a pellet trafi do Ciebie w ciągu 5 dni roboczych za pośrednictwem kuriera lub innej, umówionej wcześniej metody transportu. Gwarantujemy atrakcyjne ceny pelletu w województwie łódzkim, a przy tym dbamy o jakość każdego oferowanego produktu.

    Łódź, Pellet Piotrków Trybunalski, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Zgierz, Bełchatów, Skierniewice, Pellet Radomsko, Kutno, Sieradz, Zduńska Wola, Łowicz, Aleksandrów Łódzki, Wieluń, Pellet Opoczno, Konstantynów Łódzki, Ozorków, Łask, Rawa Mazowiecka, Głowno, Łęczyca, Koluszki, Brzeziny, Wieruszów, Żychlin, Tuszyn, Zelów, Poddębice, Pajęczno, Sulejów, Działoszyn

    X