Barlinecki pellet to wysokiej klasy biopaliwo, doskonałe do wykorzystywania w przydomowych kotłowniach i domowych kominkach. To opał powstający ze starannie wyselekcjonowanego, odpowiednio przygotowanego materiału drzewnego dobrej jakości.

Pellet Barlinek cieszy się dużym zainteresowaniem i jest jednym z elementów oferty, którą przygotował sklep internetowy BIO-EKO. Prowadzimy jego sprzedaż online na terenie całej Polski. Zamów u nas barlinecki pellet i przekonaj się o tym, dlaczego opinie klientów na jego temat są bardzo pozytywne.

Pellet drzewny Barlinek – materiał opałowy producenta

Pellet drzewny zdobywa coraz większą popularność. Granulki powstające ze sprasowanych odpadów drzewnych to łatwe w transporcie, wydajne i stosunkowo tanie źródło ciepła. To odnawialne biopaliwo stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych surowców energetycznych takich jak węgiel, olej opałowy czy gaz.

Pellet drzewny Barlinek jest natomiast jednym z najlepszych dostępnych na rynku produktów tego typu. Barlinek to dobrze znany producent pelletu. Materiał opałowy firmy jest ceniony ze względu na kaloryczność, niską wilgotność i niską zawartość popiołu.

Wysokokaloryczny pellet barlinecki znakomicie sprawdza się w ogrzewaniu gospodarstw domowych. Można go wykorzystać w kotłowniach przy domach jednorodzinnych i we wspólnotach mieszkaniowych. Nadaje się do ogrzewania budynków użyteczności publicznej, zakładów produkcyjnych, magazynów, hal sportowych i produkcyjnych oraz wielu innych obiektów.

W ofercie firmy Barlinek można także znaleźć brykiet drzewny. Tak jak pellet, to sprasowane zrębki, trociny i wióry z drewna dębowego, ale inaczej uformowane. Brykiet Barlinek może być stosowany w kominkach, piecach kaflowych oraz przydomowych kotłach i piecach grzewczych. Długo trzyma żar i nie pozostawia po sobie dużych ilości popiołu.

Produkty opałowe Barlinek – specyfikacja i parametry

Barlineckie paliwa opałowe to produkty czyste i ekologiczne. Nie zawierają lepiszczy i klejów, ani chemicznych zanieczyszczeń. Są starannie selekcjonowane, aby wyprodukowany granulat paliwowy spełniał najwyższe na rynku normy. Materiał drzewny jest poddawany odpowiedniej obróbce, dzięki czemu dobrze sprasowane pod wpływem ciśnienia granulki, nie zawierają wiele wilgoci, a ich wartość opałowa jest wysoka.

Parametry, jakimi odznacza się pellet Barlinek, to:

Zawartość wilgoci całkowitej Zawartość popiołu (w 550 ℃) Wartość opałowa Gęstość objętościowa Wytrzymałość mechaniczna
≤ 8 ≤ 0,6 ≥ 4,6 kWh/kg ≥ 660 kg/m3 ≥ 98%

Specyfikacja pelletu zależy nie tylko od procesu produkcyjnego, ale i od wykorzystanego surowca, czyli tego, z czego się robi ten materiał opałowy.

Pellet Barlinek powstaje w 70% z trocin drzew iglastych oraz w 30% z drzew liściastych. Zależnie od tego, jaki materiał drzewny jest aktualnie przerabiany w zakładach Barlinka, ostateczny skład pelletu, który trafia do klienta, może się nieznacznie różnić. Nie odbiega on jednak zasadniczo od wskazanych proporcji.

Barlinek produkuje pellet 6 mm oraz pellet 8 mm. To paliwo opałowe jest dostępne w workach 15 kg umieszczanych na palecie oraz w big bagach o wadze 1000 kg, czyli 1 tony.

Opał barlinecki – Pellet Barlinek 6mm

Pellet Barlinek 6mm to wysokokaloryczne paliwo, które powstaje w wyniku obróbki termicznej i mechanicznej. Pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia materiał drzewny – głównie trociny i odpady drzewne – zostaje uformowany w granule o średnicy 6 mm i długości w przedziale od 3,15 do 40 mm. Pellet 6 mm oferuje kaloryczność na poziomie przynajmniej 4,9 kWh z kilograma opału.

Opał barlinecki – Pellet Barlinek 8mm

Pellet Barlinek 8mm powstaje w ten sam sposób co pellet o mniejszej średnicy. W procesie jego produkcji formowane są jednak granule o średnicy 8 mm. Jeśli chodzi o długość, pozostaje ona w przedziale od 3,15 do 40 mm. Również pellet 8 mm oferuje kaloryczność na poziomie przynajmniej 4,9 kWh z kilograma opału.

Pellet Barlinek – certyfikaty jakości

Marka Barlinek pellet (Barlinek Wooden Pellets) wyróżnia się tym, iż jej jakość została potwierdzona przez dwie normy certyfikacyjne – DIN PLUS oraz EN Plus A1. Pierwszy został uzyskany przez barlinecki pellet już w 2009 roku. Drugi przyznano w 2014 roku. Są gwarancją tego, iż pellet drzewny Barlinek to produkt wartościowy, spełniający rygorystyczne normy i odznaczający się powtarzalnymi parametrami.

Pellet Barlinek – cena materiału opałowego

Niskie ceny pelletu w stosunku do innych paliw stałych sprawiają, że ten odnawialny materiał opałowy zyskuje na popularności. Jego ekologiczny charakter i wysoka wydajność również mają znaczenie dla klientów, ale decydującym czynnikiem przy wyborze materiału grzewczego często jest to, że dzięki pelletowi można swój dom ogrzać najtaniej i najbardziej efektywnie.

Cena pelletu Barlinek – tak jak i pelletów innych marek – odnosi się do palety produktu, która jest dostarczana do odbiorcy. Zazwyczaj jest podawana cena za tonę, choć warto mieć na uwadze, że przy workach z pelletem o wadze 15 kg na palecie zazwyczaj znajduje się 990 kg surowca.

W Bio-Eko dbamy o to, by oferowana przez nas cena pelletu Barlinek była jak najniższa i miała atrakcyjny charakter dla naszych klientów. Sprawdź ceny tego produktu w naszym sklepie!

Gdzie kupić pellet Barlinek?

W Polsce pellet Barlinek oferują dystrybutorzy online oraz stacjonarne składy z pelletem drzewnym, prowadzące hurt oraz sprzedaż detaliczną tego materiału opałowego. Punkty sprzedażowe można znaleźć w całym kraju. Pellet można też zamówić poprzez platformy aukcyjne takie jak OLX: https://bioeko.olx.pl/.

Klientów, którzy zastanawiają się, gdzie kupić pellet, zachęcamy do składania zamówień w naszym sklepie Bio-Eko. Duża dostępność tego produktu oraz doskonałe parametry i wysoka kaloryczność to znakomite argumenty za tym, by zdecydować się na zakup pelletu właśnie tej marki.

Pellet Barlinek – dostawa gratis z Bio-Eko w woj. świętokrzyskim

Zamawiający u nas pellet w regionie świętokrzyskim, mogą liczyć na dodatkowe korzyści. Bio-Eko zapewnia darmową dostawę produktu na terenie województwa. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty na pellet drzewny Barlinek.

Marka Barlinek – renomowany producent pelletu

Barlinek to nie tylko znana na polskim i światowym rynku marka producenta podłóg drewnianych, ale też istotny i ceniony producent pelletu drzewnego. Produkcją tego biopaliwa Barlinek zajmuje się od 2003 roku. Barlinecki pellet trafia do klientów w Polsce oraz do innych krajów Europy – np. Danii, Szwecji, Niemiec, a do jego produkcji wykorzystywane są najnowocześniej rozwiązania technologiczne i zaawansowane linie produkcyjne.

Chcesz kupić pellet drzewny Barlinek? Prowadzimy jego sprzedaż online. Zamów pellet Barlinek z dostawą na terenie całej Polski. Obsługujemy województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.